STEM ОСВІТА У США, ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ

В університетах США останнім часом все більшої популярності набирають програми STEM, що включають підготовку спеціалістів за 4ма напрямами: точні науки, технології, інженерія та математика.

Отже, в чому цінність програм навчання STEM і на які перспективи розраховувати?

 • STEM напрями отримують підтримку на період навчання, що означає більше конференцій та конкурсів, організовується більше студентських фондів та стипендій;
 • STEM напрями мають досить непогану державну фінансову підтримку, тобто у сфері науки у вас будуть досить гарні можливості;
 • Завдяки розвитку сучасних цифрових технологій прогнозується значний ріст професій у сфері STEM, що дасть високі шанси на подальше працевлаштування;

У виборі майбутньої професії важливо враховувати декілька факторів, співвідносними з вашою особистістю та вашими можливостями. До програм напряму STEM належать багато різноманітних професійних галузей, однак якщо коротко, то це - аерокосмічна інженерія, астрономія, біохімія, біологія, хімічна інженерія, хімія, будівельна інженерія, комп’ютерні науки, електрона інженерія, математика, механічна інженерія, фізика, статистика та програмування.

Держаний департамент в США має список STEM напрямів, що застосовується в імміграційних цілях. З 2012 року Імміграційна служба США оприлюднила розширений список STEM-спеціальностей, випускникам яких дозволяється продовжити студентську візу (спеціальну для OPT) на 17 місяців додатково до перших 12 місяців. OPT розшифровується як Optional Practical Training, тобто стажування.  Іноземні студенти після закінчення навчання у США з візою F1 можуть залишатись в країні ще 12 місяців для отримання практичного досвіду.

Згідно даних The World University Rankings у США за критерієм пошуку програм напрямків STEM серед топ 5 найкращих у підготовці є:

 1. Stanford University
 2. Massachusetts Institute of technology
 3. California Institute of Technology
 4. Harvard University
 5. Princeton University

Основними вимогами для вступу на програми STEM ступені бакалавру, окрім володіння англійською мовою на високому рівні, є:

 • Наявність документу на підтвердження попередньо здобутої освіти з додатком (атестат, диплом бакалавра, диплом магістра);
 • Сертифікат стандартизованих тестувань ACT, SAT та ін.;
 • Мотиваційний лист;
 • Резюме;
 • Заповнена аплікаційна форма;
 • Рекомендаційні листи;
 • Підтвердження про додаткові академічні досягнення та позаакадемічну та волонтерську діяльність;
 • Документи, що підтверджують платоспроможність.

Варто зазначити, що найбільшу вагу для отримання позитивного результату по запрошенню на навчання мають прийнятні результати стандартизованих тестувань ACT або SAT та мотиваційний лист.

Готуватись та здавати сам іспит ACT або SAT потрібно завчасно, а саме щоб до періоду подачі заявки з липня по серпень усе було в наявності. Результати тестування відправляються центром тестування автоматично до Приймальної комісії (при реєстрації на тест необхідно зазначити навчальний заклад для подальшого відправлення результатів).

Американські стандартизовані тести ACT або SAT розраховані не лише на перевірку рівня англійської, математики та інших загальних знань, але й і вміння правильно стратегічно планувати свої дій та свій час. Тести ACT та SAT концептуально співпадають більш ніж на 90%, однак форма тесту відрізняється і тому при підготовці до кожного із них своя стратегія.

Після того, як ви визначились із тестом та датою його складання, відрахуйте приблизно 6-12 тижнів на підготовку. Саме цей період є достатнім щоб ґрунтовно підготуватись до іспиту. Готуватись можна:

 • Самостійно. Для самостійної підготовки все що вам потрібно – це комп’ютер та самодисципліна. Інтернет на сьогодні є достатнім джерелом для пошуку статей, відео, пробних он-лайн тестів.
 • В групі. Заняття в групі дають можливість спілкування з із вашими однодумцями та забезпечують стабільним розкладом, не дають розслабитись.
 • Індивідуально. Такий тип підготовки передбачає наявність наставника із досвідом, який в короткі терміни зможе допомогти пройти курс підготовки та зверне вашу увагу на  особливості тесту.

Для ефективної здачі ACT або SAT рекомендуємо:

 • Звертати увагу на правила та обмеження. Якщо вам не зробили зауваження про порушення правил протягом тесту, то це не значить, що  вашу роботу буде прийнято;
 • Слідкувати за часом та раціонально його використовувати. Важливо вміти вирішувати задачі, або знаходити ключові слова, або розуміти суть питання швидко, на час.
 • Бути уважним до інструкцій та завдань. Ви можете зберегти свій час, якщо заздалегідь потренуєтесь здавати аналогічний тест та заздалегідь ознайомитесь з інструкціями. Звертайте увагу на «not». Читаючи поспіхом, можна пропустити і зрозуміти інструкцію у протилежному значенні. 

Мотиваційний лист дає можливість отримати уявлення про особистість студента, зрозуміти його цілі та бажання, життєву позицію та досягнення. Судячи з вашого мотиваційного листа, приймальна комісія може зробити певні висновки про вашу можливість логічно мислити, проводити аналіз ситуації, зв’язно та граматично правильно висловлювати власні думки.

При написанні мотиваційного листа рекомендуємо враховувати наступні важливі аспекти:

 • Перш ніж взятись за написання мотиваційного листа, важливо перевірити які вимоги та стандарти висуваються університетом до його написання;
 • Лист має бути максимально індивідуальним та нестандартним, враховувати особливості вибраного ВНЗ та вибраної програми;
 • При написанні листа важливе стисле викладення інформації у логічній послідовності відповідно до структури: вступ, основна частина та висновок.
 • Розкрийте свою мотивацію, покажіть зв'язок між попередніми досягненнями, своїм хобі та вибраним напрямом на шляху до своєї мрії. Зверніть увагу на опис ваших сильних та слабких сторін, розкрийте шляхи подолання певних труднощів та ваші висновки.
 • Уважно перевірте написаний мотиваційний лист на предмет логічності змісту, помилок, стилістики, синтаксис, пунктуацію.

Яку б професію ви не обрали серед програм напрямів STEM, на вас однозначно чекає професійний розвиток та успішне працевлаштування.

Статтю підготувала Жанна Лугачова, представник освітньої агенції StudySo, спеціально для Red Arrow Studio. У разі потреби допомоги у підборі навчального закладу та цікавої вам програми, будемо раді допомогти. Подача документів на програми STEM від StudySo безкоштовно.

STEM ОСВІТА У США, ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ STEM ОСВІТА У США, ОСОБЛИВОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
Бесплатно
Запишись на визит:
 • Бесплатное тестирование и учебный план
 • Бесплатная консультация
 • Пробное занятие
Возраст
Подростки (+13-15)
Старшие классы (16-17)
Студенты (18-22)
Взрослые (23-40)
Взрослые (40+)
Время занятий
Утро (8.00-9.30)
Утро (10.00 - 11.30)
День (11.30-13.00)
День (12.00-13.30)
День (14.00-15.30)
Вечер (16.30-18.00)
Вечер (18.30- 20.00)
Выходные дни (Сб и Вс)
Уровень
Нулевой
Начальный (после средней школы)
Средний (Pre-Intermediate)
Уверенный средний (Intermediate)
Выше среднего (Upper-Intermediate)
Продвинутый (Advanced)
Курс
Индивидуальная программа
Разговорный
Бизнес
Интенсивный
Подготовка к экзаменам IELTS, ESOL
Корпоративный EnglishPro
Записаться!