MBA англійською - де, як та по чому?

Бізнес освіта МВА англійською! Це доступно?  Що для цього потрібно?

Бізнес освіта полягає у підготовці висококваліфікованого управлінського персоналу, а програми МВА  надають поглиблені знання для тих, хто вже має досвід управління та ведення бізнесу. Основна мета програми МВА – навчити керівників ефективно управляти людьми, грамотно планувати організацію та розвиток бізнесу. Випускники бізнес-шкіл є одними із найбільш оплачуваних фахівців. Середня заробітна плата спеціаліста зі степеню МВА у США  становить близько 180 тисяч доларів на рік.

Звичайно, програмами, що відкривають широкі можливості подальшого кар’єрного розвитку та особистісного становлення є ті, що посідають перші позиції у всесвітніх рейтингах. Згідно даних 2019 рейтингової таблиці Global MBA від Financial Times найкращими для отримання степені МВА є Бізнес школи у США, такі як Stanford Graduate School of Business (1ше місце), Harvard Business School (2ге місце) та  Бізнес школа Insead у Франції/Сингапур (3є місце). 

Існують міфи, що вступити на МВА до американських топових ВУЗів практично не можливо, а якщо і вдасться то не вистачить коштів на навчання. Хотілось би відзначити, що не все так сумно.)

Найголовнішим  критерієм при відборі кандидатів до американських топових вишів є перш за все особистість студента. Отже, оцінки диплому, результати сертифікатів та інші досягнення, звичайно, це все має вагу, але найважливішим являється те, як ви зможете себе презентувати. Важливо, наскільки ви зможете показати себе унікальною особистістю, що розуміє як прийшла до того що має,  знає чого хоче насправді, за який період часу та навіщо.

Аппліканти програми МВА можуть проявити свою особистісну унікальність при написанні ессе, де вони мають розкрити причини, чому саме вибрали цю програму і саме в цьому навчальному закладі, показати відповідність попередньої освіти та досвіду роботи вибраній програмі, а також пояснити особистісні прагнення та кар’єрні цілі. Деякі Бізнес-школи пропонують власний формат ессе, що включатиме відповіді на певний перелік запитань.

Інтерв’ю – ще одна із можливостей показати себе. Інтерв’ю проводяться зазвичай у неформальній обстановці, передбачає обмін інформацією та  допомагає краще пізнати апліката та виявити  його здібності та інтереси. На інтерв’ю потрібно поводитись впевнено та активно розповідати про себе.  Важливо заздалегідь продумати питання, яке ви в свою чергу теж можете задати і тим самим відзначити свою мотивацію та пізнавальну цікавість.

При наявності сумнівів чи вистачить коштів на навчання у США рекомендуємо звернути увагу на розділ фінансової підтримки для іноземних студентів на вебсайті самого університету. Там ви точно знайдете цінну інформацію про дедлайни, перелік необхідних документів та інші умови отримання фінансової підтримки.  ВУЗи США надають фінансову підтримку для тих, хто потребує цього (need-based scholarship), та для тих, хто має особливі досягнення у навчанні або спорті (merit-based scholarship). Такі топові виші, як Стенфорд та Гарвард пропонують фінансову допомогу лише для тих, хто її потребує. Фінансування і за потреби і за досягнення можна як правило отримати у ВУЗах, що не входять до переліку Ліги Плюща. Окрім того, є окремі фонди, куди також можна подати заявку на отримання коштів. Однією із найбільш престижних стипендій у США є програма Fullbright, що передбачає фінансування навчання протягом 2х років. 

Програми МВА тривають від 8 місяців і до 2х років. Програми МВА можуть бути: Executive MBA – короткий курс для менеджерів із ґрунтовним досвідом; Corporative MBA  - курс побудований із врахування потреб та побажань конкретної компанії; Галузеві МВА – орієнтовані на бізнес в конкретній сфері (туризм, авіа, готельно-ресторана справа та ін.); Професійні МВА – дають поглиблене вивчення конкретної професійної сфери (фінанси, маркетинг, управління персоналом та ін..); можуть відрізнятись за наповненням, вартістю та ін.. В залежності від вашого бажання та можливості бути активним студентом МВА можуть запропонувати  навчання  на повний день Full Time, або із частковим відвідуванням Part Time, або взагалі відбуватись дистанційно. Вартість навчання програм МВА варіюється від 20 000 до 200 000 в залежності від обраного вами ВНЗ, програми та форми навчання.

При виборі програми та навчального закладу рекомендуємо перш за все визначитись навіщо вам МВА, звертати увагу на акредитацію ВНЗ, рейтинги університету та програми, розмір ВНЗ, наявність фінансової допомоги для іноземних студентів, партнерство ВНЗ із іншими ВУЗами та масштабними компаніями, наявність спільноти студентів та випускників, наповнення програми та її відповідність вашим цілям, а також саму локації вишу.

Ключовими вимогами до апліканітв на програми МВА є наступні:

  • диплом бакалавру з високим середнім балом;
  • досвід роботи;
  • підтвердження рівня володіння англійською мовою IELTS/TOEFL;
  • сертифікат про здачу іспиту GMAT/GRE;
  • резюме, мотиваційний лист (ессе)
  • рекомендаційні листи.

По закінченню програми МВА ви точно отримаєте відповідний рівень кваліфікації та практичних навичок МВА, ви однозначно підвищите рівень володіння англійською мовою до рівня носія мови, а також матимете привілеї від роботодавця при відборі на омріяну управлінську позицію та можливості значно вищої заробітної плати.

Для успіху реалізації задуманого плану важливо почати підготовку і процес роботи не менше як за 1 рік до дати самого навчання.

Матеріал статті підготовлено для Red Arrow Studio на основі консультативної розповіді Жанни Лугачової, представника освітньої агенції StudySo.

MBA англійською - де, як та по чому? MBA англійською - де, як та по чому?
Бесплатно
Запишись на визит:
  • Бесплатное тестирование и учебный план
  • Бесплатная консультация
  • Пробное занятие
Возраст
Подростки (+13-15)
Старшие классы (16-17)
Студенты (18-22)
Взрослые (23-40)
Взрослые (40+)
Время занятий
Утро (8.00-9.30)
Утро (10.00 - 11.30)
День (11.30-13.00)
День (12.00-13.30)
День (14.00-15.30)
Вечер (16.30-18.00)
Вечер (18.30- 20.00)
Выходные дни (Сб и Вс)
Уровень
Нулевой
Начальный (после средней школы)
Средний (Pre-Intermediate)
Уверенный средний (Intermediate)
Выше среднего (Upper-Intermediate)
Продвинутый (Advanced)
Курс
Индивидуальная программа
Разговорный
Бизнес
Интенсивный
Подготовка к экзаменам IELTS, ESOL
Корпоративный EnglishPro
Записаться!