IT освіта англійською мовою: де здобути?

IT спеціалісти, вимоги сучасності та можливості фахової підготовки на отримання степені бакалавру англійською мовою у Німеччині

З появою інформаційних технологій (IT) потреби людства вимагають все нових рішень. Вже зараз новітні технології здатні замінити собою практично будь-яку діяльність людини. Сфера IT носить характер постійного стрімкого розвитку і саме тому до цієї сфери вимоги стають значно суворішими, диктують нові правила сучасного та майбутнього існування.

IT включають сукупність дисциплін та сфер діяльності, що охоплюють знання, вміння та навички для передачі, збереження та відтворення інформації. Отже, хто ж такі IT спеціалісти та чим займаються?

Сфера IT передбачає наявність двох основних напрямків сфер діяльності, а саме:

  • розробка комп’ютерного оснащення (спеціалісти: системний адміністратор, інженер-розробник комп’ютерного оснащення);
  • розробка програмного забезпечення (спеціалісти: програміст, розробник систем автоматизованого проектування, розробник сайту).

Щоб стати кваліфікованим та високооплачуваним спеціалістом в сфері IT важливо:

1.  Володіння компетенціями та особистими якостями. Обов’язкові три якості, що вирізняють IT спеціаліста: логічне мислення, математичні здібності, посидючість. Окрім того важливими є: гнучкість мислення, хороша пам'ять, комунікабельність, багатозадачність, розвинена уява, вміння чітко формувати свої думки та злагоджено працювати у команді.

2. Знання англійської мови. Сувора правда життя: спеціалісти, що не володіють англійською мовою навряд чи зможуть розраховувати на перспективи кар’єрного зростання у даній галузі. Більшість перспективних вакансій пропонуються саме у міжнародних компаніях, а технічне завдання частіш за все пишеться саме англійською мовою. Окрім того, усі фахові новинки спочатку доступні саме англійською мовою.

3. Вміння постійно навчатись в продовж життя. Сфера IT має тенденцію швидкого розвитку і тому IT спеціаліст обов’язково має постійно мати доступ до нової інформації та іти в ногу з сучасними оновленнями.

Звичайно, найбільш якісну IT освіту можна отримати у високорозвинених країнах, таких як США та Канада. Однак, враховуючи відстань та помісячний студентський бюджет не всі українські студенти можуть собі дозволити навчання та проживання у зазначених країнах.

Хорошою альтернативою для отримання IT освіти зараз є Німеччина. Саме тут галузь IT представлена для вивчення на високому професійному рівні та англійською мовою. До того ж, Німеччина відчуває шалений брак IT спеціалістів, а отже по закінченню навчання у ВНЗ на ринку праці у Німеччині у вас майже не має конкурентів і ви отримуєте реально хороші шанси на цікаве і перспективне працевлаштування.

TECHNISCHE HOCHSCHULE ULM (Ulm). Університет пропонує для навчання англомовну програму бакалавра «Комп’ютерні науки» та дає можливість майбутнім фахівцям сфокусуватись на обидвох сферах, а саме на сучасних методах розробки програмного забезпечення та методах розробки комп’ютерного оснащення. Особлива увага приділяється аспектам моделювання складних технічних систем, моделювання програмного забезпечення та розробки систем. Програма є міжнародною і дає можливість вивчати окрім обов’язкових курсів, ще шість курсів на вибір згідно професійного інтересу, які є також невід’ємною частиною програми. Перші три семестри приділяється увага вивченню німецької мови.

Основними умовами для отримання запрошення на навчання є наявність еквіваленту німецького абітуру та підтверджені сертифікатом знання англійської мови IELTS мінімум 6.5. Для тих іноземних студентів, у кого шкільний атестат не є еквівалентним німецькому абітуру університет надає попереднє запрошення на навчання у Штудієнколег Констанц. Навчання у Штудієнколег проходить німецькою мовою, відповідно сертифікат німецької мови рівня В1 є обов’язковим.

Тривалість навчання за програмою бакалавра становить 4 роки, або 8 семестрів. Вартість навчання - 1500 євро за 1 семестр. Початок навчання лише із зимового семестру, прийом документів можливий до 15.07 щорічно.

HOCHSCHULE RHEIN-WAAL (Kleve). Університет пропонує два англомовні напрями степені бакалавра по підготовці IT спеціалістів, а саме: «Комунікаційна та інформаційна інженерія» та «Інформаційний і комунікаційний дизайн». Перша програма готує спеціалістів по розробці програмного забезпечення та системного оснащення, проект менеджерів та менеджерів інноваційного менеджменту і консалтингу, в той час як друга програма готує дизайнерів, які вирішують питання дизайну веб-сайтів, інтерфейсів, брошур, книг, постерів та торгових марок з працевлаштуванням  у сфері медіа, дизайну та реклами. 

Основними вимогами для отримання запрошення на навчання є наявність еквіваленту німецького абітуру та знань англійської мови не нижче рівня В2. До початку четвертого семестру навчання за програмою бакалавра необхідно надати підтвердження про проходження 8-тижневого стажування.

Тривалість навчання за програмою бакалавра становить 3,5 років, або 7 семестрів. Семестровий збір - 302,88 євро за 1 семестр. Початок навчання можливий лише із зимового семестру, прийом документів можливий до 15.07 щорічно. Подача документів здійснюється через уні-асіст.

HAW HAMBURG (Hamburg). Програма бакалавра «Інформаційна інженерія» передбачає отримання компетенцій в розробці програмного забезпечення, електроніки та інформаційних технологій. Отримані знання можуть відзнайти застосування у багатьох сферах бізнесу та промисловостей. Програма передбачає вже з першого семестру досвід участі у проектній роботі та обов’язкове 20 тижневе стажування на підприємстві протягом 5го семестру.

Основними вимогами для отримання запрошення на навчання є наявність еквіваленту німецького абітуру та ґрунтовних знань англійської. На підтвердження знань англійської мови приймається сертифікат IELTS з мінімальним результатом 6.0. Для абітурієнтів, що не можуть надати підтвердження еквіваленту німецького абітуру університет пропонує попереднє навчання у Штудієнколезі від Hamburg University. Подача документів на отримання запрошення на навчання у Штудієнолег можлива два рази на рік до 30.09, або до 31.03. Навчання у Штудієнколег проходить німецькою мовою, а отже для отримання запрошення на навчання у Штудієнколег необхідно надати підтвердження знань німецької мови на рівні не нижче В2.

Тривалість навчання становить 3,5 років, або 7 семестрів. Семестровий збір - 335,60 євро за 1 семестр. Початок навчання за програмою бакалавра можливий лише із зимового семестру, прийом документів можливий з 1.04 до 31.05 щорічно. Подача документів здійснюється через уні-асіст.

CODE UNIVERSITY (Berlin). Code University – перший у Німеччині англомовний університет для майбутніх програмістів, розташований у Берліні. Отримати диплом у сфері ІТ може навіть той, хто ніколи не мав нічого спільного з програмуванням. Університет готує таких фахівців степені бакалавру, як інженери розробники програмного забезпечення (спеціалістів галузі, що мають уміння адаптувати, впроваджувати та оцінювати програмні рішення, процеси та показники як частину міждисциплінарних команд) та дизайнери взаємодій (веб-графічні дизайнери, веб-дизайнери, координатори сайту). Навчання в університеті спрямоване на практичну діяльність і замість лекцій студенти постійно приймають участь у різноманітних проектах за ініціативою підприємств, стартапів або ж громадських організацій. «Ми готуємо не до екзаменів, а до нових ідей та способів їх реалізації» - зазначено на сайті університету.

Основними умовами вступу до університету для іноземних студентів є еквівалент німецького абітуру та достатній рівень знань англійської мови. Процес отримання запрошення на навчання проходить у декілька етапів: подача заявки із документами на отримання місця, відео інтерв’ю (співбесіда), запрошення на 2х денний візит до університету, фінальне інтерв’ю (співбесіда).

Тривалість навчання 3 роки, або 6 семестрів. Вартість навчання становить 822 євро за 1 місяць, або 29 581 євро за усю програму 36 місяців. Початок навчання лише із зимового семестру, прийом документів можливий до 15.07 щорічно.

JACOBS UNIVERSITY (Bremen). Для можливості отримання освіти степені бакалавра англійською мовою з метою освоєння таких професій як: інженер-програміст, системний інтегратор, менеджер інформаційних систем, аналітик даних, аналітик кібер-безпеки, ІТ-консультант або системний аналітик - рекомендуємо розглянути саме цей навчальний заклад. Кампус університету знаходиться у Бремені, де також розташовані головні офіси багатьох всесвітньовідомих корпорацій: BMW, Bosch, Daimler, Deutsche Post DHL, SAP, Siemens, Volkswagen. Тому випускники ВНЗ не мають труднощів із працевлаштуванням, отримуючи високооплачуване місце в одній з цих престижних фірм.

Основними умовами вступу до університету для іноземних студентів є наявність шкільного атестату, результатів сертифікату SAT/ACT, результатів сертифікату IELTS мінімум 6.5. Для тих, хто поки не може надати відповідних підтверджуючих сертифікатів університет пропонує підготовчий курс Foundation.

Тривалість навчання 3 роки, або 6 семестрів. Вартість навчання становить 10 000 євро за 1 семестр, та проживання і харчування 9 місяців (вересень-травень) 6 000 євро. Початок навчання лише із зимового семестру, прийом документів можливий до 01.06 щорічно.

*Еквівалентності німецького абітуру можна досягти двома шляхами, або після шкільної освіти провчитись 1 рік у Штудієнколегу/Фаундейшн, або надати підтвердження про навчання 1-2 роки за аналогічним фахом у ВНЗ на Бутьківщині.

Якщо ви маєте аналітичний склад розуму та хист до комп’ютерних наук і бажаєте, щоб ваше хобі стало справою вашого життя, ми з радістю допоможемо вам обрати навчальну програму, надати більш детальну консультацію з приводу вступу та супроводжувати вас на шляху до вашої мрії.

Матеріали статті підготовлені Жанною Лугачовою, представником освітньої агенції СтадіСо спеціально для Red Arrow Studio.

 

thinkstock_finger_touching_screen_w_icons_1
IT освіта англійською мовою: де здобути? IT освіта англійською мовою: де здобути?
Бесплатно
Запишись на визит:
  • Бесплатное тестирование и учебный план
  • Бесплатная консультация
  • Пробное занятие
Возраст
Подростки (+13-15)
Старшие классы (16-17)
Студенты (18-22)
Взрослые (23-40)
Взрослые (40+)
Время занятий
Утро (8.00-9.30)
Утро (10.00 - 11.30)
День (11.30-13.00)
День (12.00-13.30)
День (14.00-15.30)
Вечер (16.30-18.00)
Вечер (18.30- 20.00)
Выходные дни (Сб и Вс)
Уровень
Нулевой
Начальный (после средней школы)
Средний (Pre-Intermediate)
Уверенный средний (Intermediate)
Выше среднего (Upper-Intermediate)
Продвинутый (Advanced)
Курс
Индивидуальная программа
Разговорный
Бизнес
Интенсивный
Подготовка к экзаменам IELTS, ESOL
Корпоративный EnglishPro
Записаться!