Deutsch? – English!

або Чи справді можна навчатись у  Німеччині англійською мовою?

 

Це питання ми все частіше чуємо від наших студентів, та ось звернулися за відповіддю до експертів в цьому питанні – Освітньої агенції Study So, а саме її представника Жанни Лучаової.

Сучасний глобальний ринок праці диктує все нові вимоги та нові стандарти до працівників. На сьогодні питання отримання якісної сучасної освіти є одним із найвагоміших для молодого покоління. Адже зрозуміло, що інвестиція в освіту – це шанс на якісне та забезпечене майбутнє, а навчання англійською мовою відкриває широкі перспективи на міжнародному рівні.

Отож, чи справді можна навчатись у  Німеччині англійською мовою?

Жанна: Насправді можна. Навчання у ВНЗ Німеччини англійською мовою є чудовою альтернативою навчанню в англомовних країнах, таких як США, Великобританія, Канада та ін. Освіта в Німеччині нічим не поступається якістю освіти, а по витратам може виявитись значно дешевшою. Окрім того, Німеччина є  економічно високорозвиненою країною і по закінченню навчання у німецькому виші випускники отримують можливість залишатись ще 1,5 роки в країні для пошуку роботи.

Диплом  вищої освіти, отриманий у Німеччині, визнається працедавцями по усьому світі.  Якщо ж ви вирішили навчатись у Німеччині з подальшим працевлаштуванням саме у Німеччині, рекомендуємо все ж паралельно із навчанням у виші вивчати і німецьку мову. Знання англійської та німецької мов однозначно розширить подальші горизонти на ринку праці як у Німеччині так і поза її межами.  

Звісно державні ВНЗ Німеччини більшість програм пропонують німецькою мовою і не усі напрями доступні до вивчення англійською мовою.  На сьогодні німецькі ВНЗ можуть запропонувати близько 1200 англомовних програм бакалавріату, магістратури, або PhD степені як в приватних, так і в держаних ВНЗ.

Як знайти потрібну програму для навчання англійською мовою у ВНЗ Німеччини?

Жанна: Найбільш поширеними напрямами до  вивчення англійською мовою є програми в області соціальних та гуманітарних наук, а також програми пов’язані із бізнес менеджментом.  Для пошуку програм згідно вашим інтересам та критеріям рекомендуємо звернутись до сервісу Німецької служби академічних обмінів DAAD ‘The International Program search tool DAAD’. Данний ресурс має зручний фільтр для пошуку потрібної програми за напрямом, локацією, мовою навчання та ін.. Звісно, після отримання результатів пошуку на ресурсі DAAD потрібно зайти на веб сторінку сайту університету і ознайомитись із самою програмою більш детально. Із досвіду наших студентів можемо сказати, що дуже важливо уважно продивитись навчальний план вибраної вами програми. Адже, ті предмети, що є у навчальному плані ви потім будете і вивчати, відповідно станете саме тим фахівцем, що передбачає підготовка за вибраною програмою.

Які передумови для отримання запрошення на навчання англійською мовою у ВНЗ Німеччини?

Жанна: Для програм на отримання степені бакалавру важливо враховувати два основних аспекти – це знання мови із наявним підтверджуючим сертифікатом, а також еквівалентність шкільного атестату німецькому абітуру. Після закінчення 11-го класу середньої повної освіти в Україні, абітурієнти не відповідають критеріям для вступу на 1й курс навчання до німецького державного вишу. Отже, після закінчення 11го класу та при наявності підтверджуючого сертифікату знання англійської мови абітурієнти можуть вступати на курс підготовки ‘фаундейшн’(foundation) еквівалентного навчанню у ‘штудієнколег’. Варто зазначити, що курс підготовки англійською мовою ‘фаундейшн’ є платним. Після успішного завершення підготовчого року можна вступати на 1й курс англомовної програми у державному ВНЗ Німеччини.

Альтетнативою навчанню на підготовчому курсі  може бути навчання у приватних міжнародних ВНЗ. Усі міжнародні ВНЗ Німеччини обов’язково мають державну акредитацію і по якості освіти нічим не гірші державних ВНЗ, однак мають право приймати міжнародних студентів одразу на 1й курс навчання програми бакалавріату. Важливо розуміти, що переважна більшість приватних ВНЗ пропонує навчання за напрямом бізнес менеджменту та ін., пов’язаних з бізнесом.

У разі якщо абітурієнт після закінчення 11-го класу вже встиг провчитись і завершити 1 рік навчання в українському ВНЗ за тією самою спеціальністю, то при наявності підтверджуючого сертифікату знань англійської мови можна подавати заявку на вступ на 1й курс державного німецького вишу.

Для аплікантів, що обрали для себе напрям навчання для отримання степені магістра, важливо враховувати, що продовжити навчання на магістратурі можна тільки за тим напрямом який у вас зазначено у дипломі бакалавру. Винятком можуть бути кілька дуже загальних та міжнародних програм. Приймаючи позитивне чи негативне рішення приймальна комісія орієнтується в першу чергу на наповнення вашого диплому бакалавра, наскільки предмети та кількість годин відповідають вимогам попередньої освіти для продовження навчання для отримання степені магістра. Закінчене чи незакінчене навчання на магістратурі за аналогічним напрямом у ВНЗ на батьківщині  буде однозначно плюсом.

Які особливі вимоги до аплікантів на навчання у державних німецьких ВНЗ?

Жанна: Перш за все, варто пам’ятати, що місць на англомовні програми не так багато і у переважній більшості випадків вступає правило обмеження та конкурсу серед аплікантів. При відборі кандидатів на навчання обов’язково враховується середній бал попередньої академічної успішності, знання англійської мови, а також результати співбесіди, або вступного іспиту.  Для абітурієнтів, що цікавляться навчанням на магістерській програмі у Німеччині найперше, що потрібно перевірити, чи ваш український ВНЗ котується у Німеччині. Зробити це можна за допомогою німецького ресурсу ‘Anabin’. На підтвердження володіння англійською мовою на достатньому рівні потрібно мати сертифікат IELTS академічний із результатом 6.0-6.5 для програм бакалавру, і з результатом 6.5-7.0-7.5 для магістратури.

Скільки триває навчання?

Жанна: Для отримання степені бакалавру потрібно планувати 3-4 роки (6-8 семестрів). Навчання на магістратурі може тривати від 1 року (2 семестри) до 2 -2,5 роки (4 -5 семестрів). Отримання степені PhD займе 3 роки (6 семестрів).

Яка вартість навчання у ВНЗ Німеччини та які витрати на період навчання слід очікувати?

Жанна: Навчання у державних вузах – безкоштовно і не важливо англійською чи німецькою мовою. Студенти мають оплатити лише семестровий студентський внесок від 100 до 500 євро, натомість отримують безкоштовний проїзний та інші студентські привілеї. Винятком є навчальні заклади розташовані у Землі Баден Вюртемберг, вартість за навчання тут встановлена 1500 євро за 1 семестр. Також досить вартісними можуть виявитись програми післядипломної освіти у сфері бізнесу та права навіть у державних ВНЗ.

Вартість навчання у приватних вишах становить від 12 000 євро за 1 рік. Деякі приватні вузи дозволяють помісячну оплату, що становить від 250 до 800 євро за 1 місяць.

Для навчання та перебування у статусі студента на території ФРН потрібно планувати річний бюджет 8640 євро, ця сума має бути на блокованому рахунку та є гарантом забезпечення студента на час навчання. Студент отримуватиме щомісячно 720євро з даного блокованого рахунку. Цієї суми достатньо на проживання, харчування та інші побутові потреби.

Чи можуть іноземні студенти розраховувати на отримання стипендії на час навчання?

Іноземні студенти можуть розраховувати на отримання стипендії, однак не відразу. Стипендійні фонди - це окремі організації від університету і на отримання стипендії потрібно подавати заявку завчасно і з попереднім академічним навчання у ВНЗ не менше як 2 роки. Розгляд документів на отримання стипендій може займати від декількох місяців до 1 року. При розгляді вашої заявки будуть враховуватись ваші досягнення у навчанні та інших сферах.

Чи можуть іноземні студенти працювати навчаючись у німецькому ВНЗ?

Іноземні студенти мають право на працевлаштування 20 годин на тиждень. Студенти можуть розраховувати на отримання заробітної плати в середньому у розмірі 8- 10 євро за 1 годину.

Обираючи місто Німеччини для подальшого працевлаштування варто враховувати, що Берлін – не тільки столиця ФРН, але й і культурний центр та міжнародне місто з масою стартапів; Франкфурт – фінансовий центр країни;  Гамбург – це центр медіа та торгових бізнес компаній; Мюнхен та Штутгардт – промисловий центр з потужними заводами автомобілебудування.

Інформація на наші питання надана із досвіду освітньої агенції StudySo в особі представника Жанни Лугачової. Сподіваємось надана інформація допоможе вам із вибором правильного ВНЗ для подальшого навчання англійською мовою. У разі необхідності якісної, планомірної та результативної підготовки до отримання міжнародного сертифікату IELTS команда Red Arrow Studio зможе допомогти втілити ваші плани у реальність, а команда StudySo зможе організувати вам підтримку на усіх етапах для отримання якісної освіти.

Fotolia_49525511_XS
Deutsch? – English! Deutsch? – English!
Бесплатно
Запишись на визит:
  • Бесплатное тестирование и учебный план
  • Бесплатная консультация
  • Пробное занятие
Возраст
Подростки (+13-15)
Старшие классы (16-17)
Студенты (18-22)
Взрослые (23-40)
Взрослые (40+)
Время занятий
Утро (8.00-9.30)
Утро (10.00 - 11.30)
День (11.30-13.00)
День (12.00-13.30)
День (14.00-15.30)
Вечер (16.30-18.00)
Вечер (18.30- 20.00)
Выходные дни (Сб и Вс)
Уровень
Нулевой
Начальный (после средней школы)
Средний (Pre-Intermediate)
Уверенный средний (Intermediate)
Выше среднего (Upper-Intermediate)
Продвинутый (Advanced)
Курс
Индивидуальная программа
Разговорный
Бизнес
Интенсивный
Подготовка к экзаменам IELTS, ESOL
Корпоративный EnglishPro
Записаться!